Mūsų kūnas – lakmuso popierėlis, parodantis, kad jau laikas susirūpinti savo sveikatos būkle. Hipertenzija šiuo atveju gali būti vadinama liga chameleonu, mat jos simptomų žmogus ilgą laiką gali nejausti.
Kai organizmas pradeda siųsti signalus – skauda galvą, dažnai kraujuoja iš nosies, jaučiami skausmai krūtinėje, kartojasi širdies ritmo sutrikimai – šie simptomai jau pranašauja artėjantį pavojų gerai sveikatai.
Kai arterinė hipertenzija negydoma, kraujospūdis gali šoktelėti net ir iki 180/90 mm Hg ar 200/70. Įdomu tai, kad vieni žmonės esant tokiems rodikliams gali jaustis visiškai gerai ir nejausti jokio diskomforto, o daugeliui dažniausiai skauda galvą, sprandą, spengia ausyse, kraujuoja iš nosies. Tiek vieniems, tiek kitiems aukštas kraujospūdis vienodai pavojingas ir palaipsniui sukelia negrįžtamus kraujagyslių ir širdies pakitimus.
Pavojingiausias laikas organizmui tada, kai žmogų ištinka hipertenzinės krizės – kraujospūdis tokiais atvejais padidėja staiga, sutrikdydamas kraujotaką svarbiausiuose žmogaus organuose: smegenyse, inkstuose, širdyje. Tuo metu organizmas patiria didžiulį iš6ūkį – gali sutrikti regėjimas, atsirasti varginantis pykinimas ir nesiliaujantis vėmimas, sutrikti pusiausvyra, atsirasti įvairių kūno vietų tirpimas ar net paralyžius, atsirasti dusulys, skausmai krūtinėje.
Ligai progresuojant palaipsniui, hipertenzinių krizių dažniausiai pavyksta išvengti, tačiau organizmas dažnai siunčia mums pavojaus signalus: ryte skauda galvą, spengia ausyse, jaučiamas maudimas širdies plote, svaigsta galva. Tai simptomai, kuriuos pajutę, turėtumėte kreiptis į gydytoją.